Licencjonowanie i stale rosnące koszty unieszkodliwiania odpadów spowodowały wzrost wykorzystania destylatorów rozpuszczalników. Destylatory rozpuszczalników w procesie destylacji zamieniają zanieczyszczone rozpuszczalniki w czysty rozpuszczalnik wielokrotnego użytku. Maszyny są wykonane ze stali nierdzewnej, o zakresie wydajności od 18 litrów do 300 litrów i posiadają pełny certyfikat zgodności z normami Eexd. Posiadają również certyfikat ATEX z opcjonalnym certyfikatem IECEx. Główne korzyści wynikające ze stosowania destylatorów:

 

  • odzysk do 95% rozpuszczalnika
  • duże oszczędności na kosztach zakupu rozpuszczalników i ich utylizacji
  • stały dostęp do rozpuszczalników bez konieczności oczekiwania na dostawy
  • działania proekologiczne

 

W 2W od ponad 25 lat instalujemy i serwisujemy w Polsce i w krajach ościennych destylatory rozpuszczalników organicznych i acetonu. Nasze urządzania niezawodnie działają w dużych zakładach przemysłowych, zakładach blacharsko-lakierniczych, stolarniach i wielu innych. Proponujemy Państwu destylatory o pojemnościach 17 L, 30 L, 60 L i ponad 200 L. Mogą one być również z certyfikatami ATEX.  Do wszystkich urządzeń zapewniamy serwis jak i profesjonalną instalację wraz z przeszkoleniem pracowników i pełną dokumentacją techniczną. Dostępne modele opisane są poniżej.

 

DESTYLATOR 17 L / 30 L / 60 L do rozpuszczalników organicznych i acetonu

 

Maszyna regeneruje 18 litrów (model 17 L) rozpuszczalnika organicznego w ciągu około 3,5 godzin przy użyciu tylko 1,36 kW i usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Model 30 L odpowiednio 33 litry w ciągu 5 godzin przy poborze 1,6 kW, model 60 L 67 litrów przy 3,00 kW. Cykl roboczy jest całkowicie automatyczny. Szczegółowe badania pozwoliły zmniejszyć zużycie energii do najniższych możliwych. Wynik ten uzyskano, unikając wszelkiej utraty ciepła w kotle. Izolację zapewnia 4 cm wełny mineralnej. Dno komory olejowej jest izolowane i nie dotyka dna destylatora. Wysoki liniowy wzrost oporu elektrycznego i jego mała moc utrzymują wat / cmq przy niskich wartościach, co ma duże zalety dla żywotności oleju. Pozwala to również uniknąć tworzenia się szlamu, który mógłby obniżyć wydajność w czasie.

 

Korek oleju ładującego jest wyposażony w wskaźnik poziomu, który umożliwia natychmiastową kontrolę. Kocioł może zawierać nylonowy, odporny na ciepło worek. Zalecamy korzystanie z worka, który ułatwia czyszczenie i utylizację pozostałości. Maszyna jest wyposażona w wewnętrzną pokrywę, która izoluje parę od pokrywy zamykającej. Jest wyposażona w stempel, który zmusza operatora do przebicia worka w pobliżu wylotu pary, gdy jest nieprawidłowo ustawiony.

 

Każda część została pomyślana tak, aby użytkowanie destylatora było łatwiejsze i wolniejsze od błędów. Korpus, komora wrzenia, komora olejowa, grzejnik elektryczny i pokrywy wykonane są ze stali nierdzewnej Aisi 304; grzejnik skraplacza jest wykonany z miedzi z aluminiowymi żebrami.

 

Jest to jedyny destylator z podwójną rurą do wylotu rozpuszczalnika z termostatem awaryjnym, który zatrzymuje cykl roboczy w przypadku, gdy wentylator nie działa prawidłowo, jeśli temperatura w pomieszczeniu podnosi się powyżej 35°C lub jeśli grzejnik jest zatkany. Drugie wyjście eliminuje konieczność instalowania zaworu awaryjnego, który zgodnie z prawem musi prowadzić na zewnątrz.

 

Łatwe czyszczenie i konserwacja sprawiają, że urządzenie nadaje się nawet dla niespecjalistycznego personelu.

 

Parametry techniczne:

Całkowita gwarancja: 1 rok

Rozmiary: 450 x 790 x 800

Przybliżona waga: 40 kg

Siła 1650 W 220 V K / M

Olej diatermiczny

 

Samocertyfikacja EU jest ważna tylko po prawidłowym zainstalowaniu przez profesjonalnego serwisanta.

 

DESTYLATOR 30L / 60L ATEX przeciwwybuchowy* do rozpuszczalników organicznych i acetonu

 

Maszyna regeneruje 33 litry (model 30 L) rozpuszczalnika organicznego w ciągu około 5 godzin przy użyciu tylko 1,80 kW, usuwając wszystkie zanieczyszczenia. Model 60 L odpowiednio 65 litrów przy poborze 3,00 kW. Cykl jest całkowicie automatyczny. Staranne badania pozwoliły ograniczyć zużycie energii do najniższego poziomu w tej kategorii. Zostało to osiągnięte poprzez uniknięcie wszystkich strat ciepła w zbiorniku. Izolacja składa się z 4 cm wełny mineralnej. Dno komory olejowej oprócz tego, że jest izolowane, pozostaje odseparowane od dołu. Wysoki liniowy rozwój rezystancji elektrycznej i jej niska moc utrzymują niską wartość wat / cm², co ma ogromne zalety dla trwałości oleju. Pozwala także uniknąć tworzenia się szlamów, co z czasem obniżyłoby jego wydajność. Korek wlewu oleju jest wyposażony w prętowy wskaźnik poziomu do natychmiastowej kontroli.

 

Zbiornik może pomieścić odporny na ciepło worek. Zalecane użycie worka ułatwia czyszczenie i odkładanie pozostałości. Maszyna jest wyposażona w wewnętrzną pokrywę, aby uniknąć kontaktu pary z pokrywą zamykającą. To samo jest wyposażone w stempel, który zmusza operatora do przebicia worka na wylocie pary, jeśli został on nieprawidłowo ustawiony.

 

Każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby korzystanie z destylatora było łatwe i odporne na błędy. Nadwozie, komora wrzenia, komora olejowa, grzejnik elektryczny i pokrywy wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304; chłodnica skraplacza jest miedziana z aluminiowymi żebrami.

 

Jedyny destylator wyposażony w podwójną rurkę wylotową rozpuszczalnika z termostatem bezpieczeństwa, który zatrzymuje cykl, jeśli wentylator nie działa, przy temperaturze otoczenia powyżej 45°C, gdy destylator jest zablokowany. Ten drugi wylot unika instalacji zaworu bezpieczeństwa, który zgodnie z prawem musi być wyprowadzony na zewnątrz.

 

Prosta konserwacja i łatwość obsługi sprawiają, że maszyna nadaje się dla niespecjalistycznego personelu.

 

Parametry techniczne:

Całkowita gwarancja: 1 rok

Wymiarach 450 x 790 x 820

Przybliżona waga: 80 kg

Siła 1800 W 220 V K / M

Olej diatermiczny

 

Samocertyfikacja EU jest ważna tylko po prawidłowym zainstalowaniu przez profesjonalnego serwisanta.

 

* Układ elektryczny składa się z elementów przeciwwybuchowych z certyfikatem ATEX.

 

DESTYLATOR PRZEMYSŁOWY 200 L do rozpuszczalników organicznych i acetonu

 

Destylator rozpuszczalników o pojemności 200 litrów. Każdy destylator rozpuszczalników o dużej pojemności jest zbudowany i dostosowany do wymagań każdego klienta. Więcej informacji udzielamy telefonicznie/mailowo.

 

Główne cechy:

 

- Wydajność od 60 l na godzinę do 300 l na godzinę

- Sterowanie mikroprocesorem z ekranem dotykowym, wielojęzyczny

- Można zaprogramować do 5 ciągłych cykli

- Destylacja frakcyjna

- W pełni automatyczne napełnianie

- Całkowicie automatyczne rozładowanie

- Skrobaki do czyszczenia wewnętrznego

- Destylacja w próżni w cieczy

- Kontrola przeciwpożarowa

- Oprogramowanie do zdalnego przeglądania procesu recyklingu na komputerze PC

- Odparować separator cieczy

- Opcjonalne brudne i czyste zbiorniki do przechowywania rozpuszczalników

 

GENERATORY PRÓŻNI

 

W niektórych przypadkach użycie generatorów próżni do destylacji próżniowej jest wymagane. Szczególnie w przypadku rozpuszczalników o wysokiej temperaturze wrzenia i rozpuszczalników termolabilnych, rozpuszczalników, na które może mieć wpływ rozkład w wyniku destylacji. Zastosowanie generatora próżni zapewnia znacznie większą wydajność procesu (poprzez obniżenie temperatury wrzenia) pozostawiającego odpad z minimalną zawartością rozpuszczalnika i maksymalnym odzyskiem. Wszystkie generatory są pneumatyczne.

 

Rozmiary wahają się od 40 litrów do 200 litrów pojemności.

 

 

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas, a nasi doradcy odpowiedzą na każde pytanie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzy kontaktowym pytanie.

2WPOLSKA

Ul. Starorudzka 12E, 93-418 Łódź

42 250 53 76

kontakt@2w-polska.pl

Godziny otwarcia: pon-pt: 8:00 - 16:00