POWŁOKA CERAMICZNA EPIC™

 

Powłoka ceramiczna EPIC™ została zaprojektowana z myślą o jak najlepszym wykończeniu pojazdu. Specjalnie opracowana technologia zapewnia lata ochrony i najwyższy w branży połysk. W przypadku profesjonalnej aplikacji, system EPIC™ wiąże się z lakierem bezbarwnym otrzymując wytrzymałą, hydrofobową powłokę, która zapobiegnie zabrudzeniu, plamom wody i zanieczyszczeniom przylegającym do lakieru, przedłużając żywotność i łatwość czyszczenia każdego pojazdu.

 

CECHY I ZALETY

Niezwykle łatwy w aplikacji

Wiąże się z lakierem bezbarwnym i nadaje niewiarygodną głębię połysku

Zaprojektowany jako uzupełnienie systemu korekcji lakieru PACE™ oraz KOVAX

Optymalna lepkość umożliwia aplikację zarówno przez profesjonalistów jak i hobbystów

Zapewnia piękny „mokry” wygląd

Doskonałe właściwości hydrofobowe pozwalają aby woda i brud same spłukiwały się z lakieru

 

SPOSÓB APLIKACJI

Powłoka ceramiczna EPIC™ wymaga czystej, gładkiej powierzchni przed aplikacją. Zalecamy stosowanie systemu PACE™ do korekty lakieru bezbarwnego przed zastosowaniem ceramiki. Zapewni to idealnie przygotowaną powierzchnię, wolną od wad i zanieczyszczeń. Aby uzyskać najlepsze wyniki, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami.

• Użyj EPIC™ Prep Wash i całkowicie osusz pojazd

• Upewnij się, że pojazd ma temperaturę pokojową między 10°C - 24°C oraz znajduje się w zadaszonym, wolnym od kurzu garażu

• Użyj systemu korekcji lakieru PACE™, aby usunąć wszelkie niedoskonałości

• Dokładnie sprawdź, czy powierzchnia jest wolna od wad i zanieczyszczeń

• Użyj EPIC™ Final Prep Wipe w połączeniu ze mikrofibrą, aby przygotować się tuż przed aplikacją

• Owiń zamszową szmatkę wokół podkładki aplikatora i nałóż na nią 3-4 krople powłoki ceramicznej EPIC™

• Pracuj w obszarach możliwych do kontrolowania (kwadrat 50 x 50 cm), kilkukrotnie nakładając powłokę przy pomocy aplikatora na powierzchnię (sposobem "na krzyż"), aż ceramic zostanie "wtarty" w lakier bezbarwny

• Używając czystego, bardzo miękkiego ręcznika z mikrofibry, wytrzyj obszar do czysta i osusz wszelkie pozostałości, delikatnie polerując do uzyskania wspaniałego połysku

• Powtórz te kroki dla całego pojazdu; aby zapewnić pełne pokrycie zaleca się stosowanie sposobu na zakładkę w każdym obszarze

• Trzymaj pojazd w kontrolowanym środowisku przez co najmniej 12 godzin i utrzymuj suchość przez co najmniej 24 godziny; pełne wiązanie z lakierem bezbarwnym może potrwać siedem dni

 

Zobacz jak w praktyce działa ceramik EPIC™.

 

SYSTEM EPIC™ ZAWIERA NASTĘPUJĄCE PRODUKTY:

 

EPIC™ Ceramic Prep Wash Concentrate Środek myjący wstępny

 

Malco EPIC ™ Ceramic Prep Wash Concentrate jest silnym detergentem do usuwania zewnętrznych zabrudzeń samochodowych, pyłu hamulcowego i innych zanieczyszczeń.

 

ŁATWE PRZYGOTOWANIE I ZASTOSOWANIE: Prep Wash z łatwością usuwa brud i kurz, pozostawiając pojazd nieskazitelny i gotowy do aplikacji powłoki ceramicznej. Skoncentrowany mycie wstępne wytwarza duże ilości mydlin, które absorbują brud i zapobiegają zadrapaniom i zawirowaniom po szmatce.

 

BEZPIECZNY DLA WSZYSTKICH POWIERZCHNI: Zapewnia głębokie czyszczenie na wszystkich powierzchniach pojazdów, dzięki czemu idealnie nadaje się do samochodów, ciężarówek i motocykli.

 

EPIC™ Ceramic Final Prep Wipe Środek myjący przed nałożeniem powłoki ceramicznej

 

EPIC™ Ceramic Final Prep Wipe jest kluczowym składnikiem systemu powłok ceramicznych EPIC™.

 

EPIC™ Ceramic Final Prep Wipe to ostatni krok przed aplikacją. Czyści i przygotowuje powierzchnię, aby zapewnić skuteczne nałożenie długotrwałej ochronnej powłoki ceramicznej.

 

Sposób użycia: Po zastosowaniu EPIC™ Prep Wash i EPIC™ Paint Correction System spryskaj powierzchnię przeznaczoną do malowania i dokładnie wytrzyj całą powierzchnię czystym, ultra miękkim ręcznikiem z mikrofibry bez krawędzi. Upewnij się, że powierzchnia jest sucha i wolna od kurzu dla prawidłowego zastosowania ceramiki EPIC™.

 

EPIC™ Ceramic Coating Single-Use Kit Zestaw do jednorazowej aplikacji powłoki ceramicznej

 

Podstawowe produkty do wykonania co najmniej jednego pojazdu.

 

Powłoka ceramiczna EPIC™ została zaprojektowana z myślą o jak najlepszym wykończeniu pojazdu. Ta specjalnie opracowana powłoka zapewnia lata ochrony i najwyższy w branży połysk. Po profesjonalnej aplikacji system ceramiczny EPIC połączy się z bezbarwną powłoką pojazdu, tworząc trwałą, hydrofobową powierzchnię.

 

Ta powłoka zapobiegnie przyleganiu brudu, plam wodnych i zanieczyszczeń do lakieru, przedłużając żywotność i łatwość czyszczenia każdego pojazdu. Ten system zmieni sposób dbania o pojazd, a jednocześnie zwiększy wartość i wydłuży żywotność.

 

Każdy zestaw jednorazowego użytku zawiera:

• Powłoka ceramiczna EPIC™, 30 ml (# 02058)

• Aplikator (# 801038)

• Suede Cloths (# 810104)

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI - Q&A

 

Pytanie 1: Czego powinienem użyć do nałożenia powłoki ceramicznej EPIC™?

A1: Do aplikacji zawsze należy używać zamszowej tkaniny. Jest ona przeznaczona tylko do jednego użytku i powinna zostać zutylizowana po zakończeniu.

 

Pytanie 2: Jak długo trwa nakładanie powłoki ceramicznej EPIC™?

A2: To zależy od wielkości samochodu, liczby warstw i doświadczenia. Ważne - nie spiesz się z nakładaniem. Samo nakładanie lakieru zajmuje przeciętnie od jednej do trzech godzin.

 

Pytanie 3: Czy jedna warstwa powłoki wystarcza do zapewnienia ochrony?

A3: Tak, wystarczy jedna warstwa. Jednak wiele warstw powłoki ceramicznej nie zaszkodzi lakierowi bezbarwnemu ani systemowi i zapewni jeszcze dłuższą trwałość.

 

Pytanie 4: Skąd mam wiedzieć, kiedy powłoka jest całkowicie "wtarta" w lakier bezbarwny?

A4: Kontynuuj wcieranie aplikatorem w kontrolowanym obszarze do czasu aż cała "mokra" powierzchnia zniknie. Poczujesz lekki opór w momencie gdy powłoka jest już gotowa.

 

Pytanie 5: Czy EPIC™ Ceramic można nakładać auta będące oklejone grafiką?

A5. Tak, jednak system ceramiczny EPIC™ nie jest przeznaczony do grafiki winylowej, dlatego okres użytkowania i gwarancja nie będą miały zastosowania. Ceramika nie zwiąże się do winylu w ten sam sposób, co w przypadku lakieru bezbarwnego. Grafiki w wysokim połysku zyskają dodatkową głębię, natomiast matowe lub satynowe grafiki zmienią się w połyskowe.

 

Pytanie 6: Czy EPIC™ Ceramic uchroni przed plamami powstałymi na skutek kwaśnych deszczy, ptasich odchodów i żywic?

A6. Odeprze większość zanieczyszczeń. Jeśli jednak te plamy pozostaną na wystarczająco długo, nadal mogą trawić górną warstwę. EPIC™ pozwoli znacznie szybciej i łatwiej oczyścić i usunąć te zanieczyszczenia.

 

Pytanie 7: Czy EPIC™ Ceramic działa na szkle lub kołach?

A7 Chociaż jesteśmy przekonani, że będzie działać na szkle i kołach, nie możemy tego poleć w tej chwili. Z powodu różnych właściwości wiążących, powłoka ceramiczna nie wytrzyma tak długo na kołach lub na szkle. Dodatkowe badania są już prowadzone.

 

Pytanie 8: Co się stanie, jeśli EPIC™ Ceramic dostanie się na czarny plastik lub gumę?

A8 Nic nie zaszkodzi, ale jeśli zostanie przypadkowo nałożony na jakąkolwiek powierzchnię, to doda jej połysku, dlatego zaleca się po prostu zetrzeć powłokę z

plastiku z IPA.

 

Pytanie 9: Czy EPIC™ Ceramic można stosować na żelkot?

A9 Może być stosowany na żelkocie, ale może nie być najskuteczniejszym zastosowaniem tego produkt, ponieważ EPIC™ zaprojektowany do zastosowań motoryzacyjnych. Stały kontakt z wodą skróciłby żywotność ceramiku, więc ponowna aplikacja byłaby konieczna wcześniej niż za dwa lata jak to jest w przypadku zastosowań motoryzacyjnych.

 

Pytanie 10: Jak umyć samochód, aby zachować gwarancję lub ogólnie?

A10 Zaleca mycie samochodu ręcznie, aby uzyskać jak najdłuższą żywotność lub przynajmniej bezdotykowe / bezszczotkowe myjnie samochodowe zapobiegną przedwczesnemu zużyciu.

 

Broszura informacyjna.

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia odpowiedzi na zadane w formularzy kontaktowym pytanie.

2WPOLSKA

Ul. Starorudzka 12E, 93-418 Łódź

42 250 53 76

kontakt@2w-polska.pl

Godziny otwarcia: pon-pt: 8:00 - 16:00