Destylatory rozpuszczalników

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ Z OFERTĄ NA DESTYLAOTRY. KLIKNIJ TUTAJ.

DESTYLATOR 17 L / 30 L / 60 L do rozpuszczalników organicznych i acetonu

Maszyna regeneruje 18 litrów (model 17 L) rozpuszczalnika organicznego w ciągu około 3,5 godzin przy użyciu tylko 1,36 kW i usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Model 30 L odpowiednio 33 litry w ciągu 5 godzin przy poborze 1,6 kW, model 60 L 67 litrów przy 3,00 kW. Cykl roboczy jest całkowicie automatyczny. Szczegółowe badania pozwoliły zmniejszyć zużycie energii do najniższych możliwych. Wynik ten uzyskano, unikając wszelkiej utraty ciepła w kotle. Izolację zapewnia 4 cm wełny mineralnej. Dno komory olejowej jest izolowane i nie dotyka dna destylatora. Wysoki liniowy wzrost oporu elektrycznego i jego mała moc utrzymują wat / cmq przy niskich wartościach, co ma duże zalety dla żywotności oleju. Pozwala to również uniknąć tworzenia się szlamu, który mógłby obniżyć wydajność w czasie.

Korek oleju ładującego jest wyposażony w wskaźnik poziomu, który umożliwia natychmiastową kontrolę. Kocioł może zawierać nylonowy, odporny na ciepło worek. Zalecamy korzystanie z worka, który ułatwia czyszczenie i utylizację pozostałości. Maszyna jest wyposażona w wewnętrzną pokrywę, która izoluje parę od pokrywy zamykającej. Jest wyposażona w stempel, który zmusza operatora do przebicia worka w pobliżu wylotu pary, gdy jest nieprawidłowo ustawiony.

Każda część została pomyślana tak, aby użytkowanie destylatora było łatwiejsze i wolniejsze od błędów. Korpus, komora wrzenia, komora olejowa, grzejnik elektryczny i pokrywy wykonane są ze stali nierdzewnej Aisi 304; grzejnik skraplacza jest wykonany z miedzi z aluminiowymi żebrami.

Jest to jedyny destylator z podwójną rurą do wylotu rozpuszczalnika z termostatem awaryjnym, który zatrzymuje cykl roboczy w przypadku, gdy wentylator nie działa prawidłowo, jeśli temperatura w pomieszczeniu podnosi się powyżej 35°C lub jeśli grzejnik jest zatkany. Drugie wyjście eliminuje konieczność instalowania zaworu awaryjnego, który zgodnie z prawem musi prowadzić na zewnątrz.

Łatwe czyszczenie i konserwacja sprawiają, że urządzenie nadaje się nawet dla niespecjalistycznego personelu.

Parametry techniczne:

Całkowita gwarancja: 1 rok

Rozmiary: 450 x 790 x 800

Przybliżona waga: 40 kg

Siła 1650 W 220 V K / M

Olej diatermiczny

Samocertyfikacja EU jest ważna tylko po prawidłowym zainstalowaniu przez profesjonalnego serwisanta.

DESTYLATOR 30L / 60L ATEX przeciwwybuchowy* do rozpuszczalników organicznych i acetonu

Maszyna regeneruje 33 litry (model 30 L) rozpuszczalnika organicznego w ciągu około 5 godzin przy użyciu tylko 1,80 kW, usuwając wszystkie zanieczyszczenia. Model 60 L odpowiednio 65 litrów przy poborze 3,00 kW. Cykl jest całkowicie automatyczny. Staranne badania pozwoliły ograniczyć zużycie energii do najniższego poziomu w tej kategorii. Zostało to osiągnięte poprzez uniknięcie wszystkich strat ciepła w zbiorniku. Izolacja składa się z 4 cm wełny mineralnej. Dno komory olejowej oprócz tego, że jest izolowane, pozostaje odseparowane od dołu. Wysoki liniowy rozwój rezystancji elektrycznej i jej niska moc utrzymują niską wartość wat / cm², co ma ogromne zalety dla trwałości oleju. Pozwala także uniknąć tworzenia się szlamów, co z czasem obniżyłoby jego wydajność. Korek wlewu oleju jest wyposażony w prętowy wskaźnik poziomu do natychmiastowej kontroli.

Zbiornik może pomieścić odporny na ciepło worek. Zalecane użycie worka ułatwia czyszczenie i odkładanie pozostałości. Maszyna jest wyposażona w wewnętrzną pokrywę, aby uniknąć kontaktu pary z pokrywą zamykającą. To samo jest wyposażone w stempel, który zmusza operatora do przebicia worka na wylocie pary, jeśli został on nieprawidłowo ustawiony.

Każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby korzystanie z destylatora było łatwe i odporne na błędy. Nadwozie, komora wrzenia, komora olejowa, grzejnik elektryczny i pokrywy wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304; chłodnica skraplacza jest miedziana z aluminiowymi żebrami.

Jedyny destylator wyposażony w podwójną rurkę wylotową rozpuszczalnika z termostatem bezpieczeństwa, który zatrzymuje cykl, jeśli wentylator nie działa, przy temperaturze otoczenia powyżej 45°C, gdy destylator jest zablokowany. Ten drugi wylot unika instalacji zaworu bezpieczeństwa, który zgodnie z prawem musi być wyprowadzony na zewnątrz.

Prosta konserwacja i łatwość obsługi sprawiają, że maszyna nadaje się dla niespecjalistycznego personelu.

Parametry techniczne:

Całkowita gwarancja: 1 rok

Wymiarach 450 x 790 x 820

Przybliżona waga: 80 kg

Siła 1800 W 220 V K / M

Olej diatermiczny

Samocertyfikacja EU jest ważna tylko po prawidłowym zainstalowaniu przez profesjonalnego serwisanta.

* Układ elektryczny składa się z elementów przeciwwybuchowych z certyfikatem ATEX.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas, a nasi doradcy odpowiedzą na każde pytanie.